web serwer domena

Jak wybrać domenę i serwer?

Konkretne firmy oferujące dobre ceny – jakość potwierdzona osobiście.

Podczas tworzenia strony, na początku zawsze zastanawiam się nad ryzykiem na jej niepowodzenie. Jeśli wchodzę w bardzo ryzykowny projekt, wtedy korzystam z najtańszej oferty (Jest najtańsza tylko wtedy, gdy prowadzimy stronę nie dłużej niż rok). Opisałem ją w poprzednim poście: Najtańszy sposób na domenę i serwer (od 60gr miesięcznie!). Mimo, że cena za przedłużenie domeny jest około 2 razy większa niż u innych operatorów, to przy tworzeniu kilku stron, z których statystycznie rzecz biorąc kontynuowana będzie tylko jedna, to i tak wychodzę grubo na plus. Po pierwszym roku możemy zmienić operatora i płacić standardową opłątę.

Jeśli jednak od razu chcemy zaopatrzyć się w dobrą domenę i serwer, z których będziemy korzystać przez dłuższy czas, to polecam Ci firmy z których sam aktualnie korzystam. Zostały dobrane po przeczytaniu wielu porównań oraz po kilku próbach z różnymi firmami. Strona do domen którą polecam sprawdzi się głównie dla domen z końcówką .pl, jednak dla innych typu .com lub .org również jest bardzo dobrym wyborem. Aktualnie większość domen mam zakupionych w serwisie ovh.pl i mogę ją polecić z czystym sumieniem.

Sprawa serwerów nie jest już tak prosta. Dochodzi tutaj wiele czynników, które należy sprawdzić w zależności od typu strony którą chcemy prowadzić. Jednak dla większości zastosowań (czyli dla zastosowań opisywanych na tej stronie tj. tworzenia dość prostych stron wykorzystywanych głównie do zarabiania na reklamach) odpowiednim wyborem będzie hekko.pl  w cenach od 6 do 33zł miesięcznie z pewnością powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Jeśli chciałbyś założyć własną stronę, lecz nie wiesz jak się do tego zabrać, napisz do mnie na kontakt@lukaszsendecki.pl


Zapisz się do newslettera.
Spam == zero