Wady i zalety zarabiania na reklamach w porównaniu do innych sposobów monetyzacji strony. 2/2.

Pozostałe 3 metody to:

4. usługi

5. treści sponsorowane

6. promowanie innych firm/organizacji/produktów.

4. Usługi

Po wytworzeniu własnej marki która jest rozpoznawalna w internecie oferowanie własnych usług staje się bardzo opłacalnym biznesem. Mimo, że często wielu ludzi posiada podobną wiedzę do nas, to czytelnicy naszej strony często potrafią zapłacić kilkukrotnie wyższą stawkę, by otrzymać poradę od „tego gościa z bloga”. Wykorzystanie własnej marki do kreowania przychodów potrafi być bardzo dochodowe, jednak jego wadą jest to, że zamieniamy swój czas – który przecież jest ograniczony – na pieniądze. Moglibyśmy w tym czasie zbudować system, który raz stworzony generuje pieniądze przez długi czas. Możemy jednak nasze usługi przekształcić w produkt – książkę lub kurs – przez który będziemy mogli dostarczać naszą wiedzę nieskończonej ilości ludzi, bez inwestowania dodatkowego czasu. Więcej o tym sposobie przeczytasz w pierwszej części tego wpisu.

5. Treści sponsorowane

To równie popularny sposób zarabiania w internecie. Jeśli posiadamy już poczytną stronę mogą zgłosić się do nas firmy, które chciałyby zostać opisane na naszej stronie (możemy takie oferty również znaleźć samemu w serwisach typu WhitePress ) Zazwyczaj takie artykuły są płatne jednorazowo, dlatego nie zapewnią nam stałego dochodu a jedynie jednorazowy zastrzyk gotówki. Dlatego, jeśli nie chcemy tworzyć własnych produktów, czy czerpać przychodów z reklam, dobrą alternatywą dla tworzenia treści sponsorowanych będą programy partnerskie. dzięki którym możemy zarabiać przez długi czas.

6. promowanie innych firm/organizacji/produktów.

Ta metoda łączy się z poprzednią, czyli treściami sponsorowanymi, jednak w tym przypadku jest to głębsza współpraca. Bardzo często korzystają z niej twórcy youtube. Więcej o tym, jak więcej zarabiać na swoim kanale youtube przeczytasz w Jak zwiększyć zarobki nawet 10-krotnie O Często współpraca ta polega na polecaniu danego produktu w każdym/prawie każdym wpisie czy filmie. Zarobki z tego tytułu nie ograniczają się do pojedynczej wpłaty, jednak cały czas są uzależnione od naszej pracy.

Jaka jest więc najlepsza metoda na monetyzację bloga? – Połączenie kilku opisanych powyżej. Z mojej perspektywy najlepsze są te które dostarczają wartość użytkownikom i pozwalają nam przy tym generować dochody pasywne.

Łukasz Sendecki


Zapisz się do newslettera.
Spam == zero