Jedynym powodem może być czas… Ale nie wykręcanie się brakiem czasu na czytanie ksiażek, ale chęć przyswojenia większej ilości wiedzy w krótszym czasie. Czytanie książek to jedna z popularniejszych i tańszych metod na zyskiwanie wiedzy. Jednak, można tą wiedzę posiąść jeszcze szybciej i taniej. Podaję na to 3 sposoby.

1. Kanały youtube streszczające książki.

Często całą zawartość książki można przekazać w kilku zdaniach, ale autor chcąc ją sprzedać dokłada starań by rozciągnąć ją do kilkuset stron. Dzięki kanałom takim jak np. nieprzeciętne życie  możemy w kilka minut poznać myśl przewodnią książki.

2. TEDx

Podczas wystąpień na TEDx prelegenci dzielą się masą pożytecznych informacji. Są wśród nich także autorzy książek. Często dzięki wysłuchaniu jednego wystąpienia, możemy poznać zawartość kilku książek – i to całkowicie za darmo.

3. Słuchanie audiobooków i podcastów.

To sposób najszerzej znany i stosowany. Główną zaletą słuchania audiobooków jest możliwość wykorzystywania czasu, który nie możemy wykorzystać w żaden inny sposób – podczas stania w kolejce, uprawiania sportu czy jazdy samochodem. Jeden z podcastów który polecam, to podcast Michała Szafrańskiego link.