Konkretne firmy oferujące dobre ceny – jakość potwierdzona osobiście.

Podczas tworzenia strony, na początku zawsze zastanawiam się nad ryzykiem na jej niepowodzenie. Jeśli wchodzę w bardzo ryzykowny projekt, wtedy korzystam z najtańszej oferty (Jest najtańsza tylko wtedy, gdy prowadzimy stronę nie dłużej niż rok). Opisałem ją w poprzednim poście: Najtańszy sposób na domenę i serwer (od 60gr miesięcznie!). Mimo, że cena za przedłużenie domeny jest około 2 razy większa niż u innych operatorów, to przy tworzeniu kilku stron, z których statystycznie rzecz biorąc kontynuowana będzie tylko jedna, to i tak wychodzę grubo na plus. Po pierwszym roku możemy zmienić operatora i płacić standardową opłątę.

Jeśli jednak od razu chcemy zaopatrzyć się w dobrą domenę i serwer, z których będziemy korzystać przez dłuższy czas, to polecam Ci firmy z których sam aktualnie korzystam. Zostały dobrane po przeczytaniu wielu porównań oraz po kilku próbach z różnymi firmami. Strona do domen którą polecam sprawdzi się głównie dla domen z końcówką .pl, jednak dla innych typu .com lub .org również jest bardzo dobrym wyborem. Aktualnie większość domen mam zakupionych w serwisie ovh.pl i mogę ją polecić z czystym sumieniem.

Sprawa serwerów nie jest już tak prosta. Dochodzi tutaj wiele czynników, które należy sprawdzić w zależności od typu strony którą chcemy prowadzić. Jednak dla większości zastosowań (czyli dla zastosowań opisywanych na tej stronie tj. tworzenia dość prostych stron wykorzystywanych głównie do zarabiania na reklamach) odpowiednim wyborem będzie hekko.pl  w cenach od 6 do 33zł miesięcznie z pewnością powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Jeśli chciałbyś założyć własną stronę, lecz nie wiesz jak się do tego zabrać, napisz do mnie na kontakt@lukaszsendecki.pl

Jeśli chcesz założyć swoją własną stronę, jednak nie dysponujesz dużymi środkami, lub nie chcesz ich ryzykować, możesz założyć ją prawie za darmo.

Jak to zrobić?

Z pomocą przychodzi nam portal nazwa.pl – możemy tam zarejestrować własną domenę z końcówką .pl za 0zł! Dostęp do domeny będzie trwał jeden rok, jednak jeśli będziemy chcieli go przedłużyć – będziemy musieli zapłacić 123zł – co nie jest małym wydatkiem, jeśli chodzi o domenę. Jeśli jednak nie jesteś pewny, czy własna strona będzie dobrym pomysłem – nic nie szkodzi spróbować. Jeśli wypali – wtedy 123zł nie powinno być problemem.

Hosting nie jest już całkowicie darmowy – jednak możemy go nabyć za bardzo przyzwoitą cenę to znaczy… 60gr miesięcznie 🙂 Został tu zastosowany ten sam trick – przez pierwszy rok dostajemy serwer (prawie) za darmo, jednak jeśli będziemy chcieli przedłużyć tę usługę (zawsze można zmienić serwer) będziemy musieli zapłacić znacznie więcej, niż w ofertach innym firm.

Jutro pokażę Ci niekoniecznie najtańszy, ale prawdopodobnie najlepszy (w stosunku jakości do ceny) wybór serwera i domeny.