LICZNIK słów i znaków online, bez spacji i ze spacją

Darmowy sposób na policzenie ilości znaków w tekscie, długości tekstu czy liczby liter.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer48742/public_html/lukaszsendecki.pl/wp-includes/post-template.php on line 317

Za pomocą tego darmowego narzędzia błyskawicznie policzysz ilość znaków we wpisanym lub wklejonym tekscie. Liczba znaków, słów i zdań automatycznie pokaże się pod polem z tekstem.

Liczba znaków to:
0

Licznik znaków może Ci się przydać, gdy nie chcesz lub nie możesz przekroczyć danej ilości znaków. Takie ograniczenia mogą być szczególnie ważne przy pisaniu postów na twittera lub facebooka, a także przy pisaniu tekstów na twoją stronę www. Przekroczenie tych limitów często może mieć wiele niepożądanych skutków, a nawet zniwelować wartość całego trudu poświęconego w przygotowanie contentu. Więcej o limitach obowiązujących podczas pozycjonowania stron w google (seo), ilości znaków na twitterze i facebooku i wiele innych przeczytasz w dalszej częsci artykułu. Narzędzie to często przydaje się także przy pisaniu wypracowań, prac licencjackich czy listów motywacyjnych o określonej długości.

Google

Piszesz na swoją stronę internetową i chcesz by Twoje teksty zobaczyła jak największa liczba ludzi? Musisz mieścić się w tych limitach!

Pisanie w celu pozycjonowania strony musi podlegać kilku zasadom. Oprócz odpowiednich słów kluczowych i kilku innych zasad, bardzo ważna jest długość różnych tekstów i opisów zamieszczanych na twojej stronie www. Teraz pokażemy Ci najważniejsze z nich:

- standardowe posty/artykuły na stronie www - Tutaj google co jakiś czas podwyższa wymaganą liczbę znaków. Według obecnych standardów google (2018/2019), każda podstrona która chce mieć dobrą pozycję w tej wyszukiwarce powinna mieć co najmniej 2 tysiące znaków, wcześniej było to około 1,5 tysiąca, jeszcze wcześniej 1 tysiąc.

- Tytuł strony - Powinien mieć 70 znaków, lub wartość zbliżoną do 70.

- Opis - (tzw. META description) - Czyli to, co pojawia się pod tytułem w wynikach google. Google czasami przeznacza na niego 2, a czasami 3 linjki - dlatego powinien mieć do mniej więcej 180 znaków, lub do 270. Wybór możesz zostawić swoim preferencjom.

Facebook

Długość postów na facebook - Możesz użyć do 5000 znaków, jednak jeśli użyjesz więcej niż 477 znaków, to reszta artykułu będzie dostępna po kliknięciu przycisku "Czytaj dalej".

Twitter

Tweet - Aktualnie maksymalna długość tweeta to 280 znaków. Dawniej było to 140.

Jak policzyć litery w Wordzie / notatniku?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chciałbyś użyć naszego narzędzia i wolałbyś policzyć znaki w wordzie lub notatniku, możesz to zrobić tak:

Word 20101. Wejdź w kartę 'menu' 2. znajdź 'narzędzia' 3. wybierz opcję 'statystyka wyrazów.

Word 20071. Wejdź w zakładkę 'recenzja' 2. Odnajdź i kliknij w ikonkę 'ABC123'.

Licznik znakw ze spacjami, licznik znakw bez spacji